Team Roster
Click on the player's name for a brief bio
No. Name Pos. Ht. Wt. Elig. Hometown (High School)
1 Adam Grinwis GK 6-0 150 FR Ada. Mich. (Forest Hills)
2 Adam Keller D 6-1 170 SR Franklin, Mich. (Groves)
4 Dylan Mencia M 5-9 155 FR Honesdale, Pa. (Scranton Prep)
5 Adam Shaw M 5-8 170 RS JR Lone Tree, Colo. (Highlands Ranch)
6 Kofi Opare D 6-2 180 SO Niagara Falls, Ontario (St. Paul)
7 Chase Tennant D 6-0 165 SR Rochester, Mich. (Rochester)
8 Soony Saad F 5-10 165 FR Dearborn, Mich. (Dearborn)
9 Justin Meram F 6-1 165 SR Shelby Township, Mich. (Eisenhower)
10 Fabio Pereira Villas Boas
M 6-0 165 FR Sao Paulo, Brazil (South Kent School (Conn.))
11 Cam Cameron M/F 6-1 165 RS SR Ann Arbor, Mich. (Saline)
12 Jeff Quijano D 5-11 160 SR Simi Valley, Calf. (Canoga)
13 David Yang M 5-9 145 SO Ann Arbor, Mich. (Pioneer)
14 Noble Sullivan M 5-10 145 RS FR Grand Rapids, Mich. (Catholic Central)
15 Brian Klemczak D 5-11 170 SO Livonia, Mich. (Stevenson)
16 Eric Leifland D 6-0 170 JR Djursholm, Sweden (Viktor Rydbergs Gymnasium)
17 Hamoody Saad M 5-11 165 SO Dearborn, Mich. (Dearborn)
18 Alex Wood M 6-1 180 SR Northville, Mich. (Northville)
19 Jarrett Kerr D 5-10 158 JR Northfield, Ill. (New Trier)
20 Malcolm Miller F 5-9 165 FR Lawrenceville, Ga. (Collins Hill)
21 Latif Alashe M 6-0 165 SO Northville, Mich. (Northville)
22 Matt Schmitt F 6-0 165 RS SR Muskegon, Mich. (Reeths-Puffer)
23 Chris Blais GK 6-4 200 RS JR Seattle, Wash. (Kennedy Memorial)
24 Ezekiel Harris F 5-10 160 FR Flint, Mich. (Carman-Ainsworth)
25 Nick Lewin M 5-11 165 FR Walled Lake, Mich. (Walled Lake Western)
26 Tyler Leppek M 5-10 160 FR Rochester, Mich. (Rochester)
27 Stefan Crooijmans M 6-2 176 SO Moscow, Russia (Anglo American School)
32 Tim Bergsma GK 6-1 185 RS SO Beverly Hills, Mich. (Southfield Christian)
No. Name Pos. Ht. Wt. Elig. Hometown (High School)
1 Adam Grinwis GK 6-0 150 FR Ada. Mich. (Forest Hills)
2 Adam Keller D 6-1 170 SR Franklin, Mich. (Groves)
4 Dylan Mencia M 5-9 155 FR Honesdale, Pa. (Scranton Prep)
5 Adam Shaw M 5-8 170 RS JR Lone Tree, Colo. (Highlands Ranch)
6 Kofi Opare D 6-2 180 SO Niagara Falls, Ontario (St. Paul)
7 Chase Tennant D 6-0 165 SR Rochester, Mich. (Rochester)
8 Soony Saad F 5-10 165 FR Dearborn, Mich. (Dearborn)
9 Justin Meram F 6-1 165 SR Shelby Township, Mich. (Eisenhower)
10 Fabio Pereira Villas Boas
M 6-0 165 FR Sao Paulo, Brazil (South Kent School (Conn.))
11 Cam Cameron M/F 6-1 165 RS SR Ann Arbor, Mich. (Saline)
12 Jeff Quijano D 5-11 160 SR Simi Valley, Calf. (Canoga)
13 David Yang M 5-9 145 SO Ann Arbor, Mich. (Pioneer)
14 Noble Sullivan M 5-10 145 RS FR Grand Rapids, Mich. (Catholic Central)
15 Brian Klemczak D 5-11 170 SO Livonia, Mich. (Stevenson)
16 Eric Leifland D 6-0 170 JR Djursholm, Sweden (Viktor Rydbergs Gymnasium)
17 Hamoody Saad M 5-11 165 SO Dearborn, Mich. (Dearborn)
18 Alex Wood M 6-1 180 SR Northville, Mich. (Northville)
19 Jarrett Kerr D 5-10 158 JR Northfield, Ill. (New Trier)
20 Malcolm Miller F 5-9 165 FR Lawrenceville, Ga. (Collins Hill)
21 Latif Alashe M 6-0 165 SO Northville, Mich. (Northville)
22 Matt Schmitt F 6-0 165 RS SR Muskegon, Mich. (Reeths-Puffer)
23 Chris Blais GK 6-4 200 RS JR Seattle, Wash. (Kennedy Memorial)
24 Ezekiel Harris F 5-10 160 FR Flint, Mich. (Carman-Ainsworth)
25 Nick Lewin M 5-11 165 FR Walled Lake, Mich. (Walled Lake Western)
26 Tyler Leppek M 5-10 160 FR Rochester, Mich. (Rochester)
27 Stefan Crooijmans M 6-2 176 SO Moscow, Russia (Anglo American School)
32 Tim Bergsma GK 6-1 185 RS SO Beverly Hills, Mich. (Southfield Christian)